KAM v Brně - z obsahu

KAM v Brně... – ideální průvodce brněnskou kulturou a dobrý rádce při hledání možností jak vyplnit volný čas. Jeho nedílnou součástí je literární příloha, mapující kulturní dění v Brně z pohledu širší čtenářské veřejnosti. Magazín vychází od roku 1957.

Pro designové kolekce dárků a suvenýrů z Brna už nemusíte chodit do některého z infocenter TICu. Na našich internetových stránkách nově najdete odkaz na e-shop, který vám umožní nákup tohoto zboží z pohodlí domova.

Tradiční mezinárodní setkání dětí a mládeže se zrakovým postižením přivítá Brno už po osmadvacáté. Tmavomodrý festival se koná koncem dubna a kromě hudby nabídne i výstavy, besedy či zážitkové akce.

Název festivalu je inspirován songem Tmavomodrý svět z dílny slavné trojice Ježek, Voskovec a Werich.

V dubnu opět odstartují jarní tematické prohlídky Brna. Průvodci vás provedou patnácti okruhy. Vrací se také vyhlídkové jízdy turistickým minibusem.

Nejprve se můžete vydat za brněnskými sochami s prohlídkou nazvanou Hrnem sošným Brnem.

Letošní rok může být zásadní z hlediska změn rodičovské dovolené. Nově by ji tak bylo možné čerpat i v čase kratším, než jsou dva roky. Přiblížili bychom se tak skandinávskému modelu.

O výhodách a nevýhodách norského systému, kde se rodičovská standardně čerpá deset měsíců,

Součástí mé profese je neustálý poslech hudby – den co den, od rána do večera. Tím pádem vždy velmi pečlivě vážím, zda ještě jít večer na koncert. Na jaře to však neřeším.

Aukční dům Zezula působí v Brně už 15 let a je nejstarší a největší institucí svého druhu ve městě. Rád bych pozval zájemce o umění všeho druhu na předaukční výstavu, která se koná od 1. do 7. dubna v secesní vile na ulici Hlinky, kde aukční dům sídlí.

Porajmos neboli romský holokaust tvoří jedno z nejzrůdnějších období naší nedávné historie. Zatímco o židovském holokaustu toho víme dost, ten romský zůstává většině lidí pořád neznámý.

Milí Brňané a příznivci francouzské kultury, je tady jaro a s ním i nový ročník festivalu Bonjour Brno. Tentokrát přehlídku zahájíme už 4. dubna a poněkud netradičně jí olemujeme velikonočními svátky.

Země se probouzí po zimě. Zemědělský koloběh znovu roztáčí svá kola. Šlápněte s námi do jeho pedálů na Jarní slavnosti. Tradiční akci nejen pro rodiny s dětmi chystáme v Otevřené zahradě.

V moravské metropoli jsme v posledních letech svědky gastronomického rozmachu – nabídka restaurací, bister, barů, kaváren, cukráren i pivnic je velice pestrá. Všem těmto podnikům se věnujeme v novém vydání gastronomického průvodce FOOD DRINK BRNO jaro 2017, který vychází právě teď v dubnu.

Zavázat tkaničky na dva uzle. Tři, dva, jedna a už je tu start. Pojďme se společně proběhnout letos už na 5. ročníku Brněnského půlmaratonu, který se koná v neděli 16. dubna.

Brno a jižní Morava zažívá ekonomický rozkvět. Svou měrou k tomu přispívá i Jihomoravské inovační centrum (JIC). Ke svým službám pro podnikatele teď navíc přidává novinku – první digitální dílnu v Brně.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
Turistické informační centrum města Brna, p. o.
Radnická 4
658 78 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Špitálka 70/16, Trnitá
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz
telefon: +420 602 509 278

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307