KAM v Brně - rozhovory

Rozárie M. Střechová (*1986) se narodila v Brně a vystudovala zahradní architekturu na Zahradnické fakultě MENDELU v Lednici. Navazující studijní obor už ale nedokončila, v roce 2010 totiž otevřela květinářství na Gorkého ulici a od té doby se plně věnuje podnikání.

Kučerová vs. Spilka

Marie Kučerová (*1959) vystudovala muzikologii a historii na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Pracovala jako televizní producentka v České televizi. Od roku 2013 je ředitelkou Filharmonie Brno.

Martin Glaser (*1974) vystudoval činoherní režii a dramaturgii na pražské DAMU. Jako režisér a šéf činoherního souboru působil v Jihočeském divadle. Od roku 2013 je ředitelem Národního divadla Brno.

Rudolf Švaříček (*1962) Cestovatel, dobrodruh, horolezec, fotograf a spisovatel. Vystudoval Ekonomii a řízení výroby na VUT v Brně. Má za sebou mimořádné výkony v průzkumu extrémních oblastí i řadu úspěšných výprav a mezinárodních expedic. Je hlavou i duší (ředitelem) festivalu GO Kamera.

Jan Vlachynský (*1987) začal podnikat v roce 2009 na vánočních trzích s Turbomoštem. Poté v Brně otevřel Bar, který neexistuje a bar Super Panda Circus, který letos v soutěži Czech Bar Awards získal ocenění nejlepší koktejlový bar a nejlepší design.

Kateřina Tučková vs. Kateřina Šedá

Kateřina Tučková (*1980) je spisovatelka, kurátorka a programová ředitelka festivalu Meeting Brno. Mezi její nejznámější knihy patří Vyhnání Gerty Schnirch, za kterou získala cenu Magnesia Litera za rok 2010, a Žítkovské bohyně, za něž získala Cenu Josefa Škvoreckého a cenu Český bestseller.

Rudolf Brančovský vs. Nikola Mucha

Nikola Mucha (*1990) je brněnská písničkářka a frontmanka kapely Mucha, se kterou vydala dvě alba a v listopadu chystají vydat album nové. Pochází z Kyjova, má dvě děti.

Rudolf Brančovský (*1980) je výtvarník, hudebník a textař. Je frontmanem hudební skupiny Poletíme?, kde zpívá, hraje na kytaru a banjo, a se kterou natočil čtyři alba. Pochází z Brna, kde také žije.

Boris Mysliveček (1948) - Brněnský výtvarník a grafik. Autor divadelních plakátů (především pro Divadlo Husa na provázku ) a knižních obálek (zejména pro nakladatelství Atlantis, Jota, Host a další).

Pepča Stejskal (1945) - Původně brněnský výtvarník a řidič spolupracující s Divadlem Husa na provázku. Od roku 1978 žije v Austrálii, kde mimo jiné založil a řídí Muzeum krize středního věku.

Vendula Chalánková(1981) vizuální umělkyně žijící střídavě v Troubkách nad Bečvou a v Brně, ilustrátorka, autorka komiksů a značky Zvrhlý vkus

TIMO(?) nejvýraznější brněnský streetartový umělec, zrozen na brněnské periferii,  ve středostavovské rodině, v druhé polovině 20. století

Skupina Midi Lidi vydává po pěti letech nové, v pořadí již čtvrté album. Kapela, která hraje ve složení Prokop Holoubek, Petr Marek a Tom Kelar, složila např. hudbu k filmům Protektor, Polski film nebo Český mír.

Stránky

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
Turistické informační centrum města Brna, p. o.
Radnická 4
658 78 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Špitálka 70/16, Trnitá
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz
telefon: +420 602 509 278

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307